مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت: در تلاش هستیم بخش های مهم طرح های آبرسانی نوشهر، چالوس و بهشهر، نکا و گلوگاه را به روش B.O.T اجرا کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، محمد ابراهیم یخکشی، مدیرعامل آب منطقه ای مازندران گفت: برای سرعت بخشیدن به طرح های آبرسانی به شهرهای نوشهر، چالوس، مرزن آباد و 129 روستای منطقه و همچنین طرح آبرسانی به شهرهای نکا، بهشهر، گلوگاه و روستاهای مسیر به دنبال اجرای طرح، بخصوص بخش تصفیه خانه و نیروگاه های مسیر خط انتقال، به روش B.O.T هستیم. 

وی با بیان اینکه در این زمینه با یکی از شرکت های اروپایی وارد مذاکره شدیم و تفاهم نامه اولیه امضا کردیم افزود: امیدواریم با عنایت دولت بخصوص وزارت نیرو و همچنین حمایت استان این مهم هرچه سریعتر  عملیاتی شود.

وی در پایان با اشاره به استقبال این شرکت خارجی از اجرای این دو طرح مهم به روشB.O.T و بازدید آنها از سایت طرح های مذکور و امضاء تفاهم نامه اولیه در این خصوص، میزان سرمایه گذاری در این دو طرح را  بالغ بر 500 میلیارد تومان و جمعیت برخوردار از آن ها را بالغ بر 850 هزار نفر اعلام کرد که 250 هزار نفر از این جمعیت شناور یا توریست خواهند بود.

شایان ذکر است در این طرح ضمن احداث نیروگاه های کوچک به ظرفیت 6 / 7 مگاوات، تصفیه خانه آب شرب به ظرفیت 3 متر مکعب احداث خواهد شد.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو

احتمال بروز بحران آب در 19 شهر استان فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *