مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی گفت:از ابتدای اجرای طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب در استان خراسان جنوبی ،تعداد 264 حلقه چاه غیر مجاز پر و مسلوب المنفعه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)،”محمود حمیدیان فر” مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی با اعلام این خبر اظهار داشت: یکی از پروژه های طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب   زیرزمین که در پانزدهمین جلسه شورای عالی آب کشور به تصویب رسیده است ،شناسایی و انسداد چاه های غیر مجاز و فاقد پروانه می باشد.

وی افزود: در این راستا گروه های گشت و بازرسی شرکت آب منطقه ای ،از ابتدای آغاز طرح تعداد 563 حلقه چاه غیر مجاز با حجم تخلیه سه میلیون 866 هزار متر مکعب آب را در استان شناسایی کرده اند.

حمیدیان خاطر نشان کرد: با پیگیری های صورت گرفته و اخذ دستور قضایی و نیز همکاری نیروی های انتظامی ،تا کنون تعداد 264 حلقه از چاه های غیر مجاز استان پلمپ شده که این انسداد سبب صرفه‌جویی یک   میلیون و 160 هزار مترمکعبی در مصرف آب شده است.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی و نیروی انتظامی در برخورد با چاه‌های غیرمجاز همکاری و همراهی خوبی داشتند گفت: روند برخورد با چاه‌های غیرمجاز با شدت بیشتری ادامه می‌یابد و اجازه بهره‌برداری غیرمجاز از   منابع محدود آب زیرزمینی داده نمی‌شود.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو

انقلاب دولت یازدهم در اراضی كشاورزی مناطق مرزی كرمانشاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *